ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Херсон

Економіка Херсона за 2015 рік

Промисловий комплекс

За 2015 рік промисловими підприємствами міста реалізовано товарної продукції на суму 8,1 млрд.грн., що на 45,9% більше обсягів реалізації 2014 року. Індекс цін товаровиробників (2015 рік до 2014 року) становив по Україні – 136%.

Промисловий комплекс Херсона

Плановий показник Програми виконано на 112,9%.

Найбільший обсяг реалізованої продукції припадає на підприємства з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 3252,5 млн.грн. (40,1 % загального обсягу реалізації промислової продукції міста), з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 1876,1 млн.грн. (23,1 %).

У 2015 році в порівнянні з 2014 роком збільшився обсяг реалізованої промислової продукції, робіт, послуг у відпускних цінах підприємств у добувній та переробній промисловості на 49,2% (1547,9 млн. грн.). Найбільше збільшення спостерігається у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – у 7,3 рази (21,1 млн. грн.), металургійному виробництві – на 84,9% (283,9 млн. грн.), водопостачанні; каналізації, поводженні з відходами – у 2 рази (111,7 тис. грн.), виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності – на 42,7% (305,6 тис.грн.), виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – на 42,1% (555,9 млн. грн.).

За 9 місяців 2015 року прибутково спрацювало 69,2% промислових підприємств, що на 21,1 відсотковий пункт більше ніж за відповідний період 2014 року, одночасно збитки збиткових підприємств склали 744,9 млн.грн., що на 75,7 млн.грн., або на 11,3 % перевищує показник січня-вересня 2014 року.

Динаміка виробництва у промисловому комплексі знаходиться під впливом зміни режиму курсоутворення, зростаючої тарифної складової собівартості, низької інвестиційної активності підприємств, звуження інвестиційних можливостей бюджетної сфери та високої вартості кредитів. Іноземні замовники через події в країні стримуються від укладання нових контрактів та оплати виконаних робіт за вже діючими договорами.

Проте, незважаючи на об’єктивні негативні фактори, промислові підприємства міста продовжують свою виробничу діяльність.

На Херсонському суднобудівному заводі (суднобудівне об'єднання Smart Maritime Group) відбувся спуск на воду головного буксира-кантовщика "ALTAIR" проекту Т2440, який був побудований за замовленням компанії Kirgan Holding SA. На даний час на потужностях ХСЗ будується другий буксир "ANTARES" серії Т2440. Також в ремонті знаходиться близько 20 суден.

У 2015 році суднобудівне об'єднання Smart Maritime Group (SMG, Херсон) підписало контракт на будівництво нафтосміттєзбиральника на замовлення Адміністрації морського порту "ЮЖНИЙ"(м. Южний, Одеська область).

Вартість контракту – 99,55 млн. грн. Судно планується передати замовнику до кінця 2016 року.

Фахівці Херсонського державного заводу "Палада" спільно з Управлінням МВС області спроектували та виготовили за 4 дні 15-тонний мобільний блокпост для міліції БПЖ-3525. Використання спеціальних технологій, які застосовуються в суднобудуванні, дозволило зробити блокпост міцним, надійним, а також уникнути великих витрат матеріалу.

Наприкінці року цим підприємством укладено контракт з компанією Південно-африканської республіки на будівництво доку. Вартість контракту – 8,5 млн. доларів США. Його реалізація дозволить у найближчий час створити 150 нових робочих місць.

Понад 30% продукції компанії "Данон", яка реалізується в Україні, виробляється на заводі в Херсоні. Процес виробництва відповідає найвищим стандартам якості.

У 2015 році ТОВ "Данон-Дніпро" оновив асортимент смаків продукції та випустив її в упаковках нового, більш зручного дизайну.

Успішно конкурує на міжнародному ринку продукція ТОВ "Механічний завод". Алюмінієві сплави поставляються провідним світовим автовиробникам.

У сучасних умовах ресурсозбереження особлива увага приділяється зниженню витрат природного газу та електроенергії, все більшим попитом користуються твердопаливні котли.

На основі європейського досвіду ТОВ "Механічний завод" сконструйовано власну лінійку котлів від 12 до 400 кВт. Котли до 40 кВт можуть використовуватися для опалення житлових приміщень, більш потужні – для адміністративних та промислових споруд.

ТОВ "Механічний завод" реалізує як самі котли, так і виготовляє обладнання для котелень. Підприємством проведено монтаж модуля для Музиківської школи. Також виготовлено котельню для Палацу молоді і студентів. В подальшому планується встановлювати котли та модулі для них у закладах соціальної сфери.

ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" презентувало новинки сільгосптехніки, а саме: пропашну 8-ми рядну сівалку, розкидач причіпний РП-2,1, пристосування для збирання соняшника ПЗН-7,4 "Sun Plant", обприскувач штанговий ОРЛАН-24 "ОПШ-3000", дощувальну машину МДФП-70/130 "Таврія".

Окрім того, підприємство запропонувало своїм клієнтам нову послугу – капітально-відновлювальний ремонт комбайнів "Славутич", який дозволяє знизити витрати і відновити продуктивність техніки. В результаті капітального ремонту ресурс комбайна становить 90% ресурсу абсолютно нового аналога. На капітально відновлені комбайни завод дає гарантію – 1 рік, або 300 мотогодин.

З метою прискорення робіт з реконструкції та модернізації ПрАТ "Херсонський нафтопереробний завод", ведеться робота із залучення надійних іноземних інвесторів. Підприємство взяло участь у презентації економічного та інвестиційного потенціалу Херсонської області на базі Дипломатичної академії України.