КОНКУРС "МІСТО І НАУКА - 2009"
Підсумки IIІ конкурсу дипломних робіт студентів ВНЗ м. Херсона "Місто і наука"
Залучаємо потенціал ВНЗ та студентів до розвитку міста і регіону
25 лютого 2010 року в малому залі Херсонського міськвиконкому відбулася презентація кращих дипломних робіт 2009 р. студентів ВНЗ міста та нагородження переможців Третього загальноміського конкурсу дипломних робіт «Місто і наука».
Конкурс започатковано Херсонською міською громадською організацією «Розвиток» в 2005 році з метою залучення студентської молоді міста до виконання дипломних робіт, які направленні на розгляд актуальних місцевих проблем і аналіз перспектив регіонального розвитку та привернення уваги влади і бізнес спільноти до реалізації потенціалу талановитої молоді.
Конкурс дозволяє привернути увагу майбутніх молодих спеціалістів до реальних проблем міста і регіону та сприяє підготовці якісних спеціалістів.
Громадська організація «Розвиток», яка вже втретє проводить конкурс «Місто і наука» у співпраці з Управлінням економічного розвитку Херсонської міської ради та за сприяння Управління освіти і науки ХОДА, позиціонує конкурс, як одну із ланок системи «Регіональна наука та інвестиції», яка пропонується організацією до створення в нашому місті.
Наразі організація «Розвиток» завершила розробку концепції системи «Місто і наука» і на даному етапі вона узгоджується з науковцями херсонських ВНЗ та спеціалістами органів влади. ХМГО «Розвиток» планує донести концепцію до бізнес – структур та знайти серед них союзників в розбудові системи «Регіональна наука та інвестиції» задля реалізації спільних цілей херсонської громади та бізнесу – сучасного цивілізаційного розвитку.
Третій конкурс дипломних робіт «Місто і наука» був проведений у період з червня 2008 року по грудень 2009 року
Організація конкурсу включає 3 етапи:
- 1 ЕТАП: - проведення досліджень за визначеними пріоритетними напрямками
Напрямки та теми досліджень формуються на основі консультацій з представниками влади, бізнесу, громадськості і надаються в ВНЗ міста, де студенти беруться за відповідні дослідження при виконанні дипломних робіт.
На конкурс було надано загалом 51 роботу від чотирьох вищих навчальних закладів:
- Херсонського державного аграрного університету
- Херсонського національного технічного університету
- Херсонської філії Національного університету кораблебудування
- Міжнародного університету бізнесу і права
- 2 ЕТАП – це конкурс дипломних робіт, тобто експертна оцінка досліджень.
Представники підприємств та бізнес-структур, які проводили експертну оцінку дипломних робіт, висловили зацікавленість у співпраці з молодими спеціалістами та студентами, що навчаються у ВНЗ
Зокрема, головний інженер Машинобудівного заводу С. Шляховер запрошує двох переможців конкурсу Смикодуба Андрія та Калинчука Тимура на роботу до цього підприємства, на якому планується відродити комбайнобудування.
Директор підприємства «Бізнес IQ» висловив зацікавленість в прийнятті на практику студентів і вже досягнуті з цього приводу попередні домовленості з ХНТУ.
- 3 ЕТАП – це презентація результатів конкурсу та доведення результатів досліджень до зацікавлених сторін
1.Доценко Юрій Андрійович «Ескізний проект дизельної когенераційної енергетичної установки плавучої електростанції для м. Херсона» - 1 місце в номінації «Розвиток та впровадження енергозберігаючих технологій» (ХФ НУК)
2. Власенко Ганна Олександрівна «Розробка інвестиційної стратегії (на прикладі ДП ВАТ «Мостобуд» «Мостозагін № 73» - 1 місце в номінації «Розвиток промисловості» (ХНТУ)
3. Чеканович Олена Мечиславівна «Міцність залізобетонних балок, підсилених затяжкою» - 1 місце в номінації «Удосконалення технологій» (ХДАУ)
4. Павленко Яна Анатоліївна «Оцінка процесів підтоплення Херсонської урбоекосистеми» - 1місце в номінації «Вирішення екологічних проблем» (ХДАУ)
5. Степкова Вікторія Вікторівна «Оптимізація логістичних схем та економічної ефективності вантажних перевезень в порти Середземномор’я (на прикладі транспортування мінеральних добрив балкарами «JENNY», 1 місце в номінації «Розвиток морських технологій та транспорту» (ХФ НУК)
6. Свистун Марина Василівна «Розробка програмного забезпечення для інформаційно-пошукової системи ПП «ВКФ «Геоінформкомплекс» - 1 місце в номінації «Розвиток інформаційних технологій» (ХФ НУК)
7. Присяжнюк Катерина Василівна «Порівняльна продуктивність сортів сої різних груп стиглості для вирощування в рисовій сівозміні (для умов Краснознамянської зрошувальної системи)» - 1 місце в номінації «Розвиток сільського господарства» (ХДАУ)
В конкурсі також отримали нагороди:
В номінації «Розвиток та впровадження енергозберігаючих технологій»
2 місце ХФ НУК Сумкін Іван Володимирович «Енергозбереження теплових ресурсів з впровадженням автоматизованої котельної установки АУК-1-Р»
3 місце ХФ НУК Подтабачний Олександр Андрійович «Дизельна когенераційна електростанція на альтернативних видах палива для сільського господарства»
В номінації «Розвиток регіональної економіки та підприємництва»
1 місце ХФ НУК Панасюк Володимир Вікторович «Дослідження організаційно-економічних передумов створення технопарку «Суднобудування»
2 місце ХНТУ Матвійчук Ольга Олександрівна «Оптимізація регіональної структури підприємств малого бізнесу Херсонської області»
3 місце ХНТУ Лейнек Ніна Юріївна «Шляхи вдосконалення конкурентоспроможності продукції в умовах ступу України до СОТ»
В номінації «Розвиток промисловості»
2 місце ХНТУ Малина Ольга Ігорівна «Організація оплати праці та шляхи її вдосконалення (на приклад ВАТ «Херсонський завод карданних валів»
3 місце ХНТУ Польська Інна Володимирівна «Аналіз фінансової сталості підприємства (на приклад ВАТ «Херсонський завод карданних валів»
В номінації «Розвиток місцевого самоврядування»
1 місце ХФ НУК Піскун Вадим Михайлович «Удосконалення управління дебіторською заборгованістю та зобов’язаннями підприємства»
2 місце ХФ НУК Степанова Ірина Юріївна «Аналіз та планування фінансової діяльності комунального підприємства»
3 місце ХНТУ Сотін Ілля Леонідович «Система підтримки прийняття рішень планування та прийняття рішень планування та оптимізації бюджету міста або регіону (на прикладі міста Херсон)»
В номінації «Удосконалення технологій»
Презентація та нагородження
2 місце ХФ НУК Смикодуб Андрій Станіславович «Розробка технології і проект механізованої дільниці відновлення вкладишів сковзання двигунів внутрішнього згоряння»
3 місце ХФ НУК Калинчук Тимур Валерійович «Розробка технології діагностування та ремонту елементів котельного обладнання»
В номінації «Вирішення екологічних проблем»
1 місце ХФ НУК Бурикіна Світлана Володимирівна «Впровадження нетрадиційних джерел енергії та їх оптимізація в південних областях України» (не презентується)
3 місце ХДАУ Кожокарь Ігор Федорович «Проект захисту підтоплення с. Павлівка Генічеського району Херсонської області»
3 місце ХДАУ Ривка Марія Володимирівна «Проблема забруднення атмосферного повітря автотранспортом у Херсонської області і можливі шляхи її вирішення»,
В номінації «Розвиток морських технологій та транспорту»
2 місце МУБіП Гацан Олена Анатоліївна «Дослідження економічної ефективності та розробка стратегії розвитку морського транспортного підприємства на умовах міжнародної інтеграції (на матеріалах ПП ВКФ «Елена»)»
3 місце ХФ НУК Аттіна Ольга Вікторівна «Проект танкера з дослідженням його протипожежного захисту»
3 місце ХФ НУК Савчук Олена Вікторівна «Універсальне суховантажне судно дедвейтом 9000 т"
В номінації «Розвиток інформаційних технологій»
Нагородженні
2 місце ХНТУ Іванов Сергій Миколайович «Класифікація інноваційних процесів засобами штучного інтелекту»
3 місце ХНТУ Воробйова Ганна Вікторівна «Аналіз стану фінансових ринків в умовах економічної кризи»
В номінації «Розвиток сільського господарства»
Нагородженні
2 місце ХДАУ Юрчук Олена Валентинівна «Розвиток туристичної сфери діяльності аграрних підприємств Херсонської області»
3 місце ХДАУ Кістерко Олена Миколаївна «Вплив мінеральних добрив на урожай та основні показники якості зерна зрошуваної кукурудзи»
Роботи переможців третього міського конкурсу „Місто і наука - 2009”