ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Самоврядування

ІНІЦІАТИВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

В Херсоні підписано Перший Суспільний договір в сфері місцевого самоврядування

Суспыльний договыр Херсон 2010

15 жовтня 2010, в 25-ту річницю прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування, в Херсоні самоврядування взяло новий рубіж.

Був підписаний Суспільний договір між Херсонською мережею Громадянської асамблеї України та херсонськими організаціями політичних партій, кандидати у депутати яких балотуються у Херсонську міську раду, та кандидатами на посаду херсонського міського голови.

Суспільний договір напередодні підписання був направлений для вивчення і узгодження позицій партіям і кандидатам на посаду міського голови.

Суспільний договір, який громадськість запропонувала підписати партіям і кандидатам на посаду міського голови на виборчий та після виборчий період засвідчує суспільні домовленості щодо чесного та продуктивного проведення передвиборчої кампанії в м. Херсоні та партнерства громадськості і майбутніх представників влади в формуванні ефективної співпраці та системного підходу до вирішення актуальних проблем місцевого самоврядування і розвитку міста.

До Суспільного договору увійшли напрацювання організацій Херсонської обласної мережі ГАУ, зокрема, рекомендації науково-практичних конференцій «Вектор самоврядування», які громадськість щорічно проводить до Дня місцевого самоврядування, рекомендації ХОО КВУ, які випливають з багаторічного досвіду цієї експертної структури тощо.

При обговоренні Суспільного договору, в якому взяли участь 8 кандидатів на посаду міського голови, представники 11 політичних сил, представники громадських організацій, були розглянуті запропоновані в договорі питання:

• удосконалення системи місцевого самоврядування,

• забезпечення відкритості діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування,

• розвиток співпраці між владою, бізнесом, громадськістю.

Також, всі представники політичних партій висловили занепокоєння тими викликами чистоті виборів, які формує діюча влада. Загальну критику викликало рішення друкувати виборчі бюлетені на приватній фірмі, директор якої є представником Партії Регіонів, адже це підвищує небезпеку спекуляцій та підтасовок. Учасники круглого столу дійшли згоди до об’єднання зусиль в напрямку забезпечення належного контролю за процесом друкування бюлетенів.

Всі учасники обговорення зазначили важливість Суспільного договору та підтримали його підписання. Пропозиції до Суспільного договору від партій та кандидатів на посаду міського голови будуть оформлені окремими додатками до договору.

Підписи під Суспільним договором поставили:

 Г. Парфьонова  - координатор Херсонської обласної мережі Громадянської асамблеї України  

Кандидати на посаду міського голови:

1. О. Лахнеко, балотується від Комуністичної партії України

2. І. Семенчев, балотується від партії «Вітчизна»

3. А. Ревтов, балотується від партії «Християнський Демократичний союз»

4. Б. Сіленков, балотується від партії «Наша Україна»

5. А. Путілов, балотується від партії «Третя сила»

6. М. Подгайний, балотується від УРП «Собор»

7. В. Гірін, балотується від партії «Союз Лівих Сил»

Не зміг взяти участь в заході, але зголосився підписати Суспільний договір В. Миколаєнко, що балотується від партії ВО «Батьківщина»

Представники політичних партій:

1. А. Бєліченко - перший секретар Херсонської міської організації Комуністичної партії України

2. Л. Красновид - партія "Вітчизна"

3. І. Калінічев - голова Херсонської міської організації політичної партії «Християнський Демократичний союз»

4. В. Босакевич - голова Херсонської міської організації політичної партії «Наша Україна»

5. І. Кирилов - голова Херсонської міської організації політичної партії «Третя сила» 

6. Н. Возяловська - Голова Херсонської обласної організації УРП «Собор»

7. Р. Медвєдев - перший заступник голови Херсонської обласної організації політичної партії «Союз Лівих Сил»

8. О. Співакіна - представник "Народна партія"

9. В. Майборода - Голова Херсонської міської організації «Партія Зелених України»

10. О. Мошнягул - Голова Херсонської обласної організації Громадянської партії «Пора»

11. П. Гавриш - голова Херсонської міської організації «Народний Рух України»

Підписання Суспільного договору, безперечно, дасть поштовх розвитку місцевого самоврядування та наповнення реальним змістом його головних принципів: народовладдя, гласності, підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб.

Довідково:

Херсонська обласна мережа Громадянської Асамблеї України (ХОМ ГАУ) була створена в 2007 році, як обласний осередок Громадянської Асамблеї України.

Громадянська Асамблея України є ініціативою провідних громадських організацій України, спрямованою на створення національного та регіональних майданчиків для дискусії та консолідації представників громадянських об’єднань щодо стратегічних проблем українського суспільства.

На сьогодні ГАУ – найбільша в Україні мережа, яка об’єднує понад 400 громадських організацій з усіх регіонів.

З початку створення мережі ГАУ у Херсонській області до її діяльності залучалися десятки відомих громадських організацій в області. Ось лише деякі акції за останній час:

В грудні 2009 року ХОМ ГАУ виступила співорганізатором Третьої загальноміської науково-практичної конференції «Вектор самоврядування», яка перетворюється на механізм постійного діалогу громадськості, бізнесу та представників органів місцевого самоврядування

В лютому 2010 року ХОМ ГАУ провела акцію зі збору питань громадян до В. Януковича «Новообраний Президенте – почуйте кожного». Загалом було зібрано 84 питання, які були направлені до секретаріату Президента.

В квітні 2010 року ХОМ ГАУ виступила з Заявою про неприпустимість внесення змін до регламенту Херсонської міської ради, згідно якого засідання постійних комісій можуть проводитися в закритому режимі та взяла участь у зустрічі з міським головою з цього приводу. Зміни до регламенту, прийняті міською радою, не були підписані міським головою.

В травні 2010 року організації, що входять в ХОМ ГАУ підтримали ініціативу на захист Дубового гаю (парку Ювілейного) та зелених насаджень в Херсоні.

ХОМ ГАУ виступила ініціатором зустрічі з лідерами депутатських фракцій в Херсонській міській раді з питань збереження Дубового гаю та долучилась до проведенні серії акцій з захисту Дубового гаю.

В тому числі ХОМ ГАУ долучилася до організації та проведення мітингу на захист Дубків, суботнику, проведенню громадських слухань, які прийняли резолюцію на захист парку Ювілейного та з вимогою провести публічний звіт Херсонського міського голови Володимира Сальдо.

В результаті спільних дій громадськості, до долі Дубового гаю (парку Ювілейний) була привернута увага широкої громадськості міста й представники обласної влади відкликали узгодження компанії «Амстор» на будівництво торгівельно-розважального центру.

В липні 2010 року організації, що зголосилися увійти до ХОМ ГАУ підписали Договір про співпрацю та взаємодію. До договору приєдналося 17 громадських і благодійних організацій. Херсонська обласна мережа ГАУ також прийняла Положення про свою діяльність та Етичний кодекс