ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Аналітика від громади

Чи представляють депутати свою громаду?

Херсонська міська рада V скликання (2006-2010 р.р.)

Термін діяльності з 01.04.2006 по 31.10.2010 року


Прямої демократії в сфері місцевого самоврядування немає в жодній країні світу, є тільки її елементи у вигляді референдумів. Можливо, з розвитком інформаційних технологій, в кінцевому підсумку, локальна демократія (місцеве самоврядування) і стане прямою, тобто по кожному з рішень буде проводитись опитування всіх без винятку виборців, але, поки що, це видається дуже далекою перспективою.

Тобто, зараз ми маємо представницьку демократію і представляють наші з вами інтереси на місцевому рівні депутати, яких ми обрали. І в такому разі для того, щоб ми були впевнені, що депутати представляють саме громадські, а не свої власні інтереси, громада повинна мати достатньо інформації про діяльність депутатського корпусу, а значить мати змогу отримати таку інформацію.

Зі свого боку місцева влада, в особі рад депутатів та їх виконавчих органів, повинна дослухатись до думки громади, а значить проводити опитування громадян з важливих питань, контактувати з громадськими організаціями, які представляють певні соціальні групи тощо.

Тобто повинен бути налагоджений процес ефективної інформаційної взаємодії влади і громади, що і однією з головних засад місцевого самоврядування.

ХМГО «Розвиток» одним з головних пріоритетів своєї діяльності вбачає саме в сприянні ефективній інформаційній взаємодії влади і громади. Починаючи з 2003 року, організація проводить опитування з даних питань, як депутатського корпусу, так і громади міста, щокварталу оновлює інформаційну базу «Влада і громада», підтримує з листопада 2005 року сайт «Херсон. Громада. Ініціатива».

Попередній депутатський корпус (IV скликання) дуже неохоче відгукнувся на анкетування, які проводила наша організація. Особливо це стосувалось міських депутатів. З анкет, що ми розповсюджували, поверталось не більше 20%. Депутати районних у місті рад були трохи активнішими.

Як реагують на опитування громадської організації депутати нинішнього скликання, ми мали можливість побачити на останній сесії, яка відбулась в листопаді 2006 року.

На сесії були присутні 69 депутатів, нам вдалося розповсюдити 57 анкет, бо деякі депутати демонстративно відвертались і не брали анкети. Назад ми отримали 12 заповнених анкет, тобто тільки 21% від тих, хто її отримав.

Про що це говорить? Мабуть про те, що більшості депутатів глибоко начхати на свою представницьку функцію. Вони себе, а не громаду уособлюють з владою, себе, а не громаду бачать вершителями долі міста. Їх пихатість, зверхність і зневага до виборців в міжвиборчий період яскраво виявляється саме в таких відносинах: громада, в особі громадських організацій, запитує – депутати відповідають (вірніше, не відповідають).

Ми вже повідомляли, що на листи, з якими організація звернулась до партійних організацій міста з проханням надати інформацію про те, як вони збираються виконувати свої передвиборчі програми, отримано .. аж дві відповіді. Наша організація вже майже два місяці збирає автобіографії та фото депутатів, щоб громада мала змогу ознайомитись з власними депутатами. З великими зусиллями нам вдалось поки що отримати 30 відповідей.

Ну що ж - маємо те, що маємо. Запрошуємо вас ознайомитись з результатами відповідей на анкету міських депутатів.

З результатами відповідей районних депутатів ми ознайомимо громадськість міста пізніше, після того, як вони будуть отримані.
 

Херсонська міська громадська організація "Розвиток", 2006 рік