ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Аналітика від влади

В. Яременко. "Як збільшити надходження до бюджету громади?"

Херсонська міська рада VI скликання (2010-2015 р.р.)
та виконавчі органи ради

Термін діяльності з 01.11.2010 по 31.10.2015 року


Перший заступник міського голови м. Херсона В'ячеслав Яременко

В. Яременко

«Забезпечення наповнення бюджету за підсумками роботи промисловості та будівельної галузі м. Херсона у 2011 році» - за такою темою відбулася прес-конференція першого заступника міського голови В’ячеслава Яременка.

Значну увагу він приділив проблемі порушень законодавства про працю, що суттєво позначається на втраті доходів бюджетами, Пенсійним та іншими страховими фондами.

«Значна кількість суб’єктів господарювання Херсона мінімізує свої податкові зобов’язання під час виплати заробітної плати», - зазначив В.Яременко. – «У 2010 році близько 6 тисяч роботодавців міста (без урахування платників бюджетної сфери) нарахували своїм працівникам заробітну плату менше мінімально встановленого розміру. За рахунок цього щомісячні втрати місцевого бюджету від недоодержаного податку з доходів фізичних осіб становлять 300 тис. грн. Тільки за рахунок легалізації заробітної плати, фонд оплати праці по місту може збільшитися на 19 млн. грн. у місяць, а надходження до місцевого бюджету - більше ніж на 2 млн. грн. 10-12 тис. працівників нашого міста залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення».

Тому, за словами першого заступника міського голови, для виявлення прихованої зайнятості у місті створена Координаційна рада з питань виявлення причин безприбуткової діяльності та прихованої зайнятості суб’єктів підприємництва, діють районні робочі групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення у складі представників ДПІ у м.Херсоні, контрольно-ревізійного відділу в м. Херсоні, районних управлінь Пенсійного фонду України, головного відділу податкової міліції, відділу державної служби боротьби з економічною злочинністю, міського центру зайнятості. На сьогодні ними проведено 12 рейдів, обстежено 46 суб’єктів господарювання, виявлено 29 неоформлених працівників. Так, під час рейду по ринку «Шуменський» перевірено 40 приватних підприємців, з яких у 15 виявлено 25 неоформлених працівників. По всім роботодавцям, у кого під час рейдів було виявлено неоформлені наймані працівники, відпрацьовується їх реєстрація у центрі зайнятості для легального працевлаштування. Як результат, загальна кількість приватних підприємців, що офіційно використовують працю найманих працівників, збільшилася на 7%, або на 135 осіб.

«У Верховній Раді України на розгляді перебувають три ключових урядових законопроекти щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення. Зокрема, збільшуються розміри штрафів за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати від п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-4,3 тис. грн.). За неоформлення трудових відносин, а також інше грубе порушення законодавства про працю роботодавці караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3,4-8,5 тис. грн.) або виправними роботами на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Тож економічна вигода від тіньових трудових відносин в порівнянні з витратами на штрафи стане мінімальною, і працедавцеві доведеться легалізувати трудові відносити та сплачувати належні податки та платежі», - підкреслив В.Яременко.

Щодо підсумків роботи промисловості та будівельної галузі міста у 2011 році, вагомий вклад у формування доходної частини бюджету вносять підприємства промисловості, що протягом І кварталу п.р. спрямували 40 млн. грн. надходжень податків і зборів до бюджетів усіх рівнів (20% загальних надходжень).

Промисловий комплекс міста станом на 1 квітня 2011 року представлений 138 підприємствами.

В порівнянні з 2010 р. кількість промислових підприємств зросла на 8 за рахунок збільшення обсягів виробництва промислової продукції: приватне підприємство «Євроклас»; ТОВ «Мегатек – Україна»; ТОВ «Алпла УКР»; ТОВ «Торговий дім ЕМ-Холдинг»; ТОВ «Південь.Хліб»; приватне підприємство «Снабресурс Плюс»; ТОВ «Планета РС», ПП «Юр-Інком».

Тимчасово не працюють (призупинили свою діяльність) або на реконструкції 19 промислових підприємств. Припинили свою діяльність 19 промислових підприємств.

За січень-березень 2011 року промисловими підприємствами міста реалізовано товарної продукції на суму 1,03 млрд.грн., що на 57,8 млн.грн. більше обсягів реалізації січня-березня 2010 року ( збільшення на 5,96 %).

За 2010 рік підприємствами Херсона виконано будівельних робіт на суму 227,2 млн. грн., що на 15,1% менше, ніж у 2009 році (за 2009 рік  на 50,4% менше, ніж за 2008 рік).

За січень–березень 2011 року підприємствами обласного центру виконано будівельних робіт на суму 35804 тис. грн., що на 9,5% менше, ніж у січні–березні 2010 року (довідково: за січень–березень 2010 року  на 31,9% менше, ніж за січень–березень 2009 року).

«За даними статистики, на початок 2010 року житловий фонд, розташований на території Херсонської міської ради, складається з 51,9 тис. будинків, загальною площею 9 млн.кв.м. Загальна кількість квартир – 166,3 тис., тобто, в середньому одна квартира припадає на 2,3 особи, що мешкають на території міськради. Забезпеченість загальною площею житла на одного мешканця становила 24,2 кв.м (по Україні – 22,5 кв.м)», - зазначив В.Яременко.

За його словами, відсоток зношеності існуючого житлового фонду складає більше 50%. У місті існує 21 аварійний будинок, 20 з них - «гнучкої» конструктивної схеми. Загальна площа будинків, що підлягають відселенню, - 73951 кв. м, кількість мешканців – 5280 особи.

Крім того, в експлуатації знаходиться 209 будинків у ветхому стані, загальною площею 49,3 тис.кв.м. У цих будинках проживають 2276 мешканців.

З метою створення економічних і організаційних умов для активізації житлового будівництва у Херсоні та підвищення рівня забезпечення житлом мешканців міста 29 квітня 2011 року міською радою прийнято Програму розвитку житлового будівництва у м. Херсоні на 2011-2012 роки.

Результатами виконання Програми мають стати:

- забезпечення позитивної динаміки щорічних показників введення в експлуатацію загальної площі житла у Херсоні на 12,5%, що дасть змогу ввести в експлуатацію не менше 150,0 тис.кв.м. житла;

- завершення будівництва 13 житлових будинків із високим ступенем будівельної готовності, формування будівельного заділу на майбутнє;

- відселення 759 мешканців із 4 будинків «гнучкої» конструкції;

- активізація роботи будівельних підприємств, підвищення обсягів підрядних робіт, забезпечення прибуткової діяльності та створення додаткових робочих місць на підприємствах будівельної галузі.

«Економічний розвиток міста передбачає інвестиційну складову. На даний час джерелами інвестицій є міський та державний бюджети, а також кошти підприємств»,- зауважив В.Яременко.

Щодо інвестиційних проектів, завершується будівництво офісно-ділового центру «Адмірал» на розі просп. Ушакова та вул. Декабристів з благоустроєм прилеглої території. Обсяг інвестицій – 65 млн. грн. Орієнтовна кількість робочих місць – 80.

На базі третьої фабрики ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат» планується відкрити торгово-культурний центр (ТКЦ) «Fabrika». Київська компанія ТОВ «Будхаус Груп» планує вкласти 200 млн. грн в реконструкцію будівлі третьої фабрики ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат». Орієнтовна кількість робочих місць - 1000.

Також планується відкриття ТРК «Оскар» на вул. Суворова. Загальна площа 48 тис. кв.м., орієнтовна кількість робочих місць - 1000. Орієнтовна сума інвестицій – 200 млн. грн.

На базі колишнього Херсонського обласного оптового підприємства «Укроптм’ясомолторг» передбачається будівництво універсального холодильного комплексу (сучасний холодильник та плодоовочесховище) із загальним обсягом зберігання об’ємом 31000 кв.м з наступною доробкою овочів і фруктів (мийка, сортування, пакування тощо). Фінансування інвестиційного проекту та його реалізація здійснюватиметься в три етапи. Перший етап інвестиційного проекту буде реалізований до 1 вересня 2011 року, другий та третій – до 30 грудня 2012 року. Орієнтовна кількість робочих місць - 150. Сумарна вартість проекту становить до 5 млн. доларів (з розрахунку витрат 1 млн. дол. на 1 тис. т холодильних потужностей). У 2009 році в об’єкт вже інвестовано близько 8 млн. грн.

Планується будівництво торгового центру «Сімпатік» на Миколаївському шосе, 19, орієнтовний обсяг інвестицій 40 млн.грн. Площа нового торгового центру складе 7,8 тис.кв.м, головним орендатором на площі 3,5 тис.кв.м. виступатиме мережа магазинів «Еко-маркет». Також торговельний центр міститиме фуд-корт та галерею бутіків. Планується створити 500 нових робочих місць.

В’ячеслав Яременко також зупинився на питанні підготовки до нового опалювального сезону. Він повідомив, що МКП «Херсонтеплоенерго» розроблено заходи з підготовки об’єктів підприємства до роботи в осінньо-зимовий період 2011/12 років, згідно з якими заплановано виконати роботи за рахунок коштів підприємства на суму 11,9 млн. грн. (в т.ч. за рахунок власних коштів – 4,0 млн. грн.), за рахунок інвестиційної складової тарифу (у разі приведення його у відповідність до витрат) – 7,9 млн. грн.

ТОВ «Херсонтепломережі» планує виконати підготовчі роботи за рахунок власних коштів на суму 2,4 млн. грн., ПП «Херсонтеплогенерація» - за рахунок коштів підприємства на суму 1,4 млн. грн.

Заходи з підготовки об’єктів ПАТ «Херсонська ТЕЦ» до роботи в осінньо-зимовий період 2011/12 років в стадії розробки.

На підприємствах виконано гідравлічні випробування на теплових мережах, за результатами яких визначено найбільш проблемні (аварійні) ділянки.

«Централізоване опалення від ПАТ «Херсонська ТЕЦ» на сьогоднішній день є найбільшою проблемою по забезпеченню споживачів міста теплоносієм: впродовж опалювального сезону 2010/11 року на мережах теплопостачання відбулося 229 аварій. Забезпечити підготовку об’єктів підприємства в міжопалювальні періоди дозволило б, зокрема, введення в дію двоставкових тарифів для всіх категорій споживачів, вирішення на державному рівні питання відшкодування витрат підприємства в сумі 26,1 млн. грн., пов’язаних з різницею в тарифах для всіх категорій споживачів, встановлених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України, погашення державним підприємством ПАТ «Херсонська ТЕЦ» боргів за послуги з транспортування теплової енергії споживачам, що надані ТОВ «Херосонтепломережі» в сумі 5,5 млн. грн. тощо» - зазначив В.Яременко.

 

 

прес-конференція першого заступника міського голови В’ячеслава Яременка 11 травня 2011 року