ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Самоврядування

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЧИСТОТИ І ПОРЯДКУ В м. ХЕРСОНІ, згідно з рішенням ХVІІІ сесії міської ради ІV скликання від 28 травня 2004 року № 548

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Посадові особи підприємств, організацій, установ усіх форм власності, приватні підприємці, власники та орендарі будинків, громадяни несуть особисту відповідальність за забезпечення належного санітарного стану на приватній, відведеній у користування та прилеглій території, забезпечують її благоустрій.

1.1. Прилеглою територією до підприємств; організацій та домоволодінь усіх форм власності вважати тротуари, газони, проїжджу частину вулиць до осьової лінії або до води на набережній.

На вулицях, де здійснюється рух громадського пасажирського транспорту, прилеглою вважати територію до ближнього бордюру проїжджої частини дороги.

При відсутності вулиць, прилеглою вважати територію на відстані 50м від межі території, якою користуються чи яка належить підприємству, Організації, Домовласнику.

У разі виявлення порушення на межі двох або більше прилеглих територій, відповідальність несуть у рівній частині всі фізичні та юридичні особи, що знаходяться біля цієї межі.

Прилеглою територією до кіосків, павільйонів, тимчасових пересувних торговельних об'єктів та пунктів масових ігор вважати територію в радіусі або на відстані 15м від їх стіни, огорожі.

1.2. Посадові особи та громадяни забезпечують належний санітарний стан указаних територій незалежно від того, працюють чи не працюють підприємства, організації, установи та підприємницькі об'єкти, а громадяни - власники будинків - незалежно від проживання.

1.3. За санітарний стан:

1.3.1. Навколо підстанцій електромереж, газорозподільних Станцій і пунктів, насосних водопровідних та каналізаційних станцій, тепло-пунктів та інших комунальних об'єктів на відстані 15 м від стіни або огорожі - відповідають посадові особи підприємств, організацій, які є власниками або користувачами об'єкта.

1.3.2. Об'єкта, що будується, знаходиться в стадії ремонту або законсервований, та прилеглої до нього території - відповідають замовник та генеральний підрядник, які забезпечують установлення естетичного огородження об'єкта, інформаційних щитів, а також освітлення у вечірній і нічний час.

1.3.3. Територій, на яких проводяться тимчасові роботи з обрізання дерев, ремонту газонів і т.ін., у період проведення робіт відповідає організація, яка провадить ці роботи.

1.3.4. Зелених зон, що знаходяться на прилеглій території, відповідають керівники та інші посадові особи підприємств і організацій усіх форм власності та громадяни.

2. ВИМОГИ ДО БЛАГОУСТРОЮ ТА УТРИМАННЯ ТЕРИТОРІЙ

2.1. Прибирання сміття на територіях провадиться особами, що відповідають за санітарний стан:

2.1.1. При ручному прибиранні - всі території один раз на день до 7.30 ранку.

2.1.2. Місця масового відвідування та відпочинку - не менше ніж три рази на добу.

2.1.3. При механічному прибиранні: проїжджу частину вулиці - 1 раз на добу, а на вулицях, де здійснюється рух громадського пасажирського транспорту (при необхідності), - 3 рази на добу.

2.2. Полив зелених насаджень технічною водою провадиться у вечірні та ранкові години:

2.2.1. Дерева віком до 15 років у суху та жарку погоду слід поливати 15 разів за вегетативний період (з травня по жовтень).

2.2.2. Дерева віком понад 15 років - до 6 разів за вегетативний період.

2.2.3. Дерева в масивах - 2-4 рази на сезон.

2.2.4. Чагарники - 4-5 разів на сезон.

2.3. Очищення територій від снігу провадиться з першої години від початку опадів і протягом усього снігопаду.

2.4. Очищення від криги ковзких ділянок доріг та пішохідних тротуарів, обробка їх при ожеледиці провадиться у найкоротші строки протиковзкими матеріалами з наступним згрібанням та вивезенням маси у відведені місця.

2.4.1. На маршрутах пасажирського транспорту - протягом першої години після початку руху або початку ожеледиці.

2.5. Біля кіосків, входів до магазинів, овочевих базарів, літніх майданчиків, об'єктів побутового обслуговування, офісів, установ та інших місць масового відвідування обов'язково встановлюються стаціонарні урни для сміття.

2.6. Очищення урн та іншого інвентарю для збирання сміття провадиться:

2.6.1. У теплу пору року - в міру наповнення, але не рідше одного разу на добу.

2.6.2. В осінньо-зимовий період – в міру наповнення, але не рідше одного разу на три доби.

2.7. Дезінфекція сміттєзбірників провадиться у строки згідно з договірними умовами з санепідемслужбами.

2.8. Прибирання приміщень дворових туалетів та туалетів загального користування провадиться щоденно, промивання гарячою водою з дезінфікуючими засобами - один раз на тиждень.

2.9. Очищення вигрібних ям, дворових туалетів та відстійників провадиться згідно з договірними умовами, але не рідше одного разу на півроку.

2.10. Загублені або покинуті матеріали (деревина, залізобетонні вироби, конструкції тощо) прибираються підприємствами та організаціями, громадянами, яким вони належать, у тридобовий термін.

При невиконанні цих вимог, прибирання здійснюється підприємствами, організаціями з прилеглої території або за договором з управлінням комунального господарства та благоустрою головного управління з питань життєдіяльності міста міськвиконкому підрядними комунальними підприємствами усіх форм власності.

2.11. Прибирання відособлених об'єктів та прилеглих до них територій (ринки, автостоянки, пляжі, автозаправочні станції, кіоски тощо) провадиться власниками, орендарями або іншими користувачами цих об'єктів.

2.12. Газони, що знаходяться на прилеглій території, мають бути засіяні газонною травою, доглянуті. Висота трави не повинна перевищувати 15 см.

2.13. Номерні знаки та освітлювальні ліхтарі на будинках установлюються їх власниками.

2.14. Наявність на кіосках номерних знаків установленого зразка та розпорядку роботи забезпечують їх власники.

2.15. Відповідальні особи зобов'язані своєчасно провадити ремонт фасадів будинків, різних павільйонів, кіосків, малих архітектурних форм та інших об'єктів, забезпечувати естетичне утримання їх, а також рекламних конструкцій, щитів, афіш тощо.

2.15.1. Власники та орендарі об'єктів торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, офісів тощо зобов'язані обладнувати фасади і споруди, де вони розміщуються, зовнішнім освітленням прилеглої території та світловою рекламою згідно з виданими міськвиконкомом технічними умовами, а також забезпечують їх належне утримання та освітлення прилеглої території у. вечірній і нічний час.

2.15.2. Посадові особи відповідних підприємств забезпечують ремонт та утримання в належному стані парканів, огорож, опор міських електричних, освітлювальних і тролейбусних мереж.

2.15.3. Посадові особи виконкомів районних, селищних та сільської рад зобов'язані вживати заходів щодо організації надання послуг населенню з вивезення побутових відходів від приватних домоволодінь.

2.15.4. Посадові особи виконкомів селищних та сільської рад зобов'язані вживати заходів щодо організації очистки територій селищ та сіл, не допускати накопичення стихійних сміттєва

2.15.5. Посадові особи підприємств усіх форм власності, житлово-експуатаційних організацій, керівники та відповідальні особи житлово-будівельних кооперативів і товариств співвласників житлових будинків зобов'язані вживати заходів щодо своєчасного організованого вивезення побутових відходів та сміття від обслуговуваного житлового фонду на міське звалище.

2.16. Забороняється:

2.16.1. Захаращувати вулиці, площі, парки, сквери, газони, квітники, місця загального користування, прилеглі території будинків спорудами, конструкціями, будівельними матеріалами, предметами, побутовими та харчовими відходами, будівельним сміттям, інвентарем, залишками зелених насаджень тощо.

2.16.2. Забруднювати парки та сквери, пляжі, водоймища.

2.16.3. Встановлювати кіоски, засоби інформації (рекламні щити тощо), торговельний інвентар (лотки, столики, холодильні камери), тару, контейнери без відповідного дозволу міськвиконкому або уповноваженого ним органу.

2.16.4. Провадити самовільне, без дозволу спецінспекції по контролю за станом благоустрою міста або з порушенням правил виконання робіт по будівництву, реконструкції об'єктів, прокладанню та ремонту інженерних мереж, упорядкуванню прилеглої до них території, розриття тротуарів, площ, газонів, зелених зон, між квартальних проїздів.

2.16.5. Асфальтувати мозаїчні покриття, бруківку, фарбувати скульптурні зображення, пам'ятники, монументи, меморіальні комплекси, стовбури декоративних дерев, стіни, облицьовані природним матеріалом.

2.16.6. Забруднювати територію міста при перевезенні сипучих та інших матеріалів.

2.16.7. Відкачувати воду на проїжджу частину вулиць, тротуари та до камер колодязів, ям.

У тих випадках, коли витік води з водопровідної, каналізаційної або теплової мережі підтоплює будівлі, вода повинна відкачуватись власниками цих мереж.

2.16.8. Використовувати зливову каналізацію для зливу господарчо-побутових, каналізаційних стоків.

2.16.9. Зливати господарчо-побутові стоки не в спеціально призначені споруди.

2.16.10. Експлуатація туалетів та вигрібних ям без акта прийняття до експлуатації або акта періодичної перевірки на герметичність, виданого спецінспекцією; вигрібних ям більше як 0,35м до верхнього рівня ями; розміщення вигрібних ям та дворових туалетів ближче як за 8м від будівлі та глибиною більше 3-х метрів.

2.16.11. Виносити бруд на колесах автомобілів та іншої техніки на міську територію.

2.16.12. Самовільно встановлювати огорожі, різні конструкції, знаки тощо на проїжджій частині доріг, тротуарах, газонах, квітниках. у парках, скверах та інших місцях.

2.16.13. Пошкоджувати тротуари, бордюри, поребрики та зелену зону.

2.16.14. Самовільно підключатися до газових, водопровідних, теплових, електричних, каналізаційних та дренажно-зливових мереж.

2.16.15. Провадити роботи, внаслідок яких відбувається руйнування або пошкодження будівель та споруд, що знаходяться поруч.

2.16.16. Самочинно зносити, пересаджувати та пошкоджувати дерева, чагарники, газони і квітники.

2.16.17. Розводити багаття, спалювати сміття та листя на території міста.

2.16.18. Скидати сміття у не відведених для цього місцях.

2.16.19. Займати під городи газони, ділянки внутрішньо-квартальних територій та територій, що прилягають до будинків, скверів, інших місць, не передбачених для цього.

2.16.20. Самовільно вивішувати різні оголошення, покажчики, робити написи на стінах будинків та павільйонів, на огородженнях, тротуарах, опорах, деревах тощо.

2.16.21. Стоянка та рух автотранспорту на тротуарах та зеленій зоні.

2.16.22. Заправляти, мити, ремонтувати автомобілі, човни та інші транспортні засоби біля будинків, на вулицях, тротуарах, на зелених зонах, біля водоймищ.

2.16.23. Витрушувати білизну, ковдри, килими з балконів, лоджій, вікон, а також на сходах будинків або кидати будь-які речі з них.

2.16.24. Пошкоджувати лави, урни, скульптури та інші архітектурні споруди, встановлені на вулицях, площах, в інших місцях загального користування.

2.16.25. Самоправне відключення житлових будинків від джерел тепла, електроенергії, води, газу та інших мереж, за винятком аварійної ситуації.

2.16.26. Зберігання товарів і вільної тари біля магазинів, кіосків, ларків, овочевих базарів, павільйонів, інших об'єктів торгівлі та сфери послуг.

2.16.27. Проводити самовільне, без дозволу управління доріг міськвиконкому, розриття або будь-які інші види робіт на проїжджій частині доріг з удосконаленим покриттям.

2.17. До протиправних дій чи бездіяльності у сфері благоустрою, що є порушенням його правил, належить:

2.17.1. Несвоєчасне виконання або відмова від виконання рішень та розпоряджень органів місцевого самоврядування , що пов'язані з благоустроєм міста.

2.17.2. Ухилення від зустрічі з посадовими особами, які здійснюють контроль за санітарним станом та станом благоустрою міста, нетактовну поведінку при цих зустрічах та відмову надати відповідним контролюючим органам необхідну документацію або відомості, що заактовані.

2.17.3. Несанкціоновані розриття та будівництво, відсутність контролю за недопущенням порушень порядку проведення земляних або будівельних робіт на закріпленій території.

2.17.4. Неякісне виконання робіт з улаштування покриття проїжджої частини вулиць, тротуарів, дворів, площ, майданів, а також відновлення зеленої зони.

2.17.5. Утримання в несправному, антисанітарному та неестетичному стані інженерних мереж та комунікацій.

2.17.6. Невжиття заходів щодо ліквідації бур'янів, сухих дерев і чагарників.

2.17.7. Відсутність підтверджуючих документів про організоване вивезення побутових відходів та сміття від домоволодінь усіх форм власності, підприємств, організацій, установ, учбових закладів на міське звалище в обсягах, що відповідають нормам його накопичення, погодженим управлінням комунального господарства та благоустрою головного управління з питань життєдіяльності міста міськвиконкому.

2.17.9. Експлуатація інженерних підземних мереж, люкового господарства з відкритими колодязями або технічно несправними люками.

2.17.9. Забруднення, захаращення приміщень та місць загального користування будь-якими предметами, обладнанням, спорудами, кидання недопалків, паперу, сміття тощо.

2.17.10. Здійснення заходів щодо благоустрою з відхиленням від проекту.

2.17.11. Незабезпечення технічної справності доріг, тротуарів, алей, площ, інших твердих покриттів.

2.17.12. Забруднення собаками та котами сходових клітин, дворів, вулиць, газонів тощо.

2.17.13. Невжиття заходів щодо додержання стану благоустрою прилеглої території біля об'єктів торгівлі, сфери послуг, офісів тощо відповідно до проекту їх забудови.

2.17.14. Відсутність контролю посадових осіб, підприємців за недопущенням вивішування найманими або підлеглими працівниками різних оголошень, плакатів, афіш та іншого у невідведених місцях.

2.17.5. Порушення договірних зобов'язань, а також погоджених графіків вивезення побутових відходів та сміття від населення підприємствами, організаціями, підприємцями, що спричинило утворення звалищ сміття та забруднення території.

2.18. Організація збирання та вивезення сміття.

2.18.1. Побутове сміття громадянами виноситься безпосередньо до кузова машини санітарного очищення, яка під'їжджає до кожного будинку або кількох будинків у визначений графіком час, або до контейнерів, установлених на спеціально обладнаних майданчиках.

2.18.2. Від житла та організацій усіх форм власності сміття в обсягах, що відповідають нормам його накопичення, затвердженим управлінням комунального господарства та благоустрою міськвиконкому, вивозиться за одноразовими замовленнями, договорами з підприємствами або приватними, підприємцями, які надають послуги населенню зі збирання та вивезення сміття.

Вивезення сміття власним транспортом повинно бути підтверджено талонами міського звалища.

2.18.3. Будівельне сміття вивозиться організаціями та особами, які виконують будівельні або ремонтні роботи.

2.18.4. Сміття зі звалищ, виникли стихійно, вивозиться:

- з прилеглих територій - підприємствами, організаціями та установами;

- з інших територій - підприємствами житлово-комунального господарства міста.

3. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

За порушення цих правил громадяни та посадові особи притягаються до матеріальної, дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності.