ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Шкільне самоврядування

ПОЛОЖЕННЯ про учнівське самоврядування Фізико-технічного ліцею при ХНТУ та ДНУ

    1. Мета і задачі Основною метою учнівського самоврядування є виховування в учнів активної життєвої позиції через участь в організації навчально-виховного процесу і створені учнівської “гілки влади” ліцею.

    Задачі учнівського самоврядування:

    1. Створення постійних і тимчасових органів управління, затвердження Статуту, проведення конференції, зборів, нарад, звітів, індивідуальної роботи.

    2. Організація культурно-пізнавальних, краєзнавчих, громадсько-патріотичних, естетичних, правових, екологічних, спортивних заходів та дозвілля.

    3. Участь в навчальному процесі, одержання учнями практики в організації і проведенні занять з предметів навчання.

    4. Створення системи захисту прав і свобод педагогів та учнів, впливу учнівського колективу щодо рішень адміністрації і педагогів, вирішення спорів.

    5. Допомога педагогам в роботі з батьківськими комітетами.

    6. Збереження і примноження традицій ліцею.

    2. Організація і керівництво

    2.1 Загальну організацію учнівського самоврядування здійснюють вихователі класів і заступник директора ліцею з виховної роботи, не маючи при цьому права голосу під час прийняття рішень.

    2.2 Органи постійного управління обираються на навчальний рік під час проведення установчої конференції в І семестрі, на яку кожен клас делегує відповідне представництво.

    2.3 Тимчасові органи управління обираються на час заходу Учнівською Радою самоврядування.

    2.4 Збори, наради, звіти тощо проводяться за Статутом Ради самоврядування, який затверджується на установчій конференції.

    2.5 Заходи учнівського самоврядування оформлюються відповідною документацією за Статутом.

    3. Час проведення Комплекс заходів учнівського самоврядування проводиться протягом навчального року і завершується в червні звітом Учнівської Ради самоврядування на відповідних зборах. Підсумки проведення окремих заходів наголошуються на загальноліцейських лінійках, старостатах, педрадах тощо.

    4. Організаційна структура самоврядування і вибори

    4.1 Як постійний орган самоврядування на виборній основі обирається БАНК ТВОРЧИХ ІДЕЙ, який організаційно складається з підрозділів – ПРОЕКТІВ за схемою (додаток №1).

    4.2 Лідери: Президент банку і голови проектів обираються прямим таємним голосуванням. Для організації виборів на Установчій конференції відкритим голосуванням обирається виборча комісія у складі: голова комісії і шість членів (від кожної паралелі по 2 учні). Виборча комісія є постійним органом. Голова і члени комісії не можуть обиратись на інші керівні посади.

    4.3 Виборча комісія: призначає термін передвиборчої компанії; день голосування; приймає заяви та програми кандидатів на посади Президента банку і голів проектів; забезпечує рівні умови для висвітлення передвиборчої агітації; в день виборів обходить всі колективи класів з запечатаною урною і надає можливість проголосувати бюлетенями всім учням ліцею; не пізніше, як на другий день голосування завершує його підрахунок і письмово наголошує результати, які затверджуються відповідним протоколом.

    4.4 Вибори признаються чинними, якщо в них прийняли участь не менш, як три чверті від загальної кількості учнів в ліцеї.

    4.5 На посади Президента Банку творчих ідей і голів Проектів призначаються учні, за яких проголосувала більшість.

    4.6 Посади секретарів і відділів очолюють учні, які брали участь у виборах і отримали певну кількість голосів, за своїм власним вибором відповідно рейтингу (тобто черга вибору залежить від кількості отриманих голосів). При наявності вакансій на ці посади, можуть бути призначені Президентом або головами проектів учні із їх передвиборчих команд.

    4.7 У разі незадоволення класних колективів роботою творчих проектів, останні надають письмову заяву голові виборчої комісії і той виносить питання на розгляд старостату або Конференції у тижневий термін. За рішенням Конференції можуть бути призначені перевибори, довибори тощо.

    4.8 До кожного проекту прикріплюються радники:

    • Розвитку науки – заступник директора з науково-дослідницької роботи (Губанів В.В.).

    • Творчого розвитку особистості – педагог–методист (Ладижець С.М.).

    • Художньої творчості – педагог-організатор (Бєлова І.Б.).

    • Здоров’я та спорту – завідуючий кафедрою фізичного виховання (Терлила О.І.).

    • Мас-медіа – заступник директора з виховної роботи (Бондаренко О.В.).

    • Виборчої комісії - заступник директора з виховної роботи (Бондаренко О.В.).

    5. Функції Банку творчих ідей

    5.1 Залучення учнів до вирішення питань стосовно життя ліцею, вивчєння і формування поглядів учнів з питань ліцейського життя, представлення позиції учнів і в органах управління ліцеєм, опрацювання пропозиції щодо вдосконалення навчально-виховного процесу.

    5.2 Сприйняття реалізації ініціативи учнів у позанавчальній роботі, створення умов для їх реалізації.

    5.3 Сприйняття розв’язанню конфліктних питань, зміцненню дисципліни і порядку, узгодженню інтересів учнів, вчителів та батьків.

    5.4 Участь у вирішенні ліцейських проблем, організація роботи щодо захисту прав учнів.