ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Наші права

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

Інтерв’ю Помічника Міністра з дотримання прав людини в системі МВС по Херсонській області Н. Козаренко.

Які обов’язки та повноваження Помічника Міністра МВС в області?

Дуже важливим є те, що помічники міністра не підпорядковуються місцевому міліцейському керівництву і на нас неможливо адміністративно тиснути.

Помічники міністра можуть ініціювати проведення службової перевірки. Ми у будь-який час можемо зайти до будь-якого приміщення райвідділу чи управління. Ми можемо ознайомитися з результатами слідства, вимагати, можливо, повторного проведення, якщо нас результати ці не задовольнять...

Практичні ради від Н. Козаренко

По-перше, не порушувати кримінальний процес, вимоги кримінального процесу.

По-друге, якщо ви стикаєтеся з працівниками міліції, ви повинні знати які у вас є права.

По-третє, ви повинні знати куди звернутися у випадку, якщо ви зіткнулися з міліцією і вважаєте, що ваші права порушуються. Тобто, або адвокат, або правозахисна організація, або юристи, які можуть щось порадити.

Право при затриманні.

По-перше, працівник міліції повинен представитися і пояснити з якого приводу ви затримані. Вас можуть або затримати, або запросити до райвідділу. Якщо вас запрошують – ви можете відмовитися. Це ваша добровільна згода на співпрацю. Ви повинні розуміти, що робота працівників міліції досить важка і якщо вас запрошують як свідка, то як громадянин свідомий ви повинні надати допомогу міліції.

По-друге, якщо вас вже доставили в міліцію, то у вас є право, з моменту вашого затримання, на допомогу адвоката. Ви можете відмовитися надавати свідчення до того, як прийде адвокат. Держава не може виділити всім свого адвоката. Державний адвокат надається тільки деяким категоріям – це неповнолітні і по вбивствах. А всі інші повинні організувати свого адвоката.

По третє, у вас є право подзвонити повідомити родичів, що ви затримані і знаходитеся в міліції. Це в обов'язковому порядку відбувається, поки складається протокол затримання, там указується, хто з ваших родичів повідомлений. І родич повинен поклопотатися, щоб до вас підійшов адвокат.

У випадку, якщо до вас застосовувалися якісь недозволені елементи тортур, то, по-перше, ви повинні повідомити родичів. Бажано, щоб відразу, після виходу з райвідділу на вас чекала швидка допомога. Щоб вона вас забрала і відразу відвезла провести судову експертизу, зняти побої. Якщо немає медичного огляду, потім дуже складно провести якесь розслідування і що-небудь довести. Якщо ви пригадаєте, що у вас там, начебто якось місяць тому хтось бив, і це, навіть відбулося на території міліції, то потім, практично, неможливо що або довести. Це трактуватиметься як ваше бажання увійти від відповідальності. Тому, потрібно все робити вчасно, і звичайно в цьому випадку дуже добре мати адвоката.

Раджу не сперечатися працівникам міліції у момент затримання, щоб не можна було говорить про те, що ви чинили опір. Порада співробітників міліції, ще з радянських часів - якщо Вас затримують, краще мовчати і їхати в райвідділ, а там все пояснити начальникові. Чинити опір – по-перше це карається, а потім, все, що до вас застосовуватиметься все спишеться на цей опір. Тому, що ніхто не хоче гинути, а співробітники гинуть на своєму робочому місці, у зв'язку з опором.

Є спеціальна пам'ятка, яку ми поширюємо «Твої права при затриманні чи арешті», раджу з нею ознайомитись.

докладніше >>