ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Громадська організація Херсонський обласний центр

Проект МОП-ІПЕК "Сприяння працевлаштуванню молоді"

Мета Проекту:

  1. Запобігти торгівлі дітьми
  2. Допомогти реабілітуватись постраждалим внаслідок торгівлі дітям
  3. Надати послуги професійно-технічної орієнтації, професійно-технічної освіти, працевлаштування або повернути до навчання .
Завдання:
  • вивчення ринку праці та впевненість у тому, чи відповідають програми ПТО попиту на ринку праці
  • проектування методичного матеріалу, тренування психологів та спеціалістів
  • визначення прямих дій у роботі з дітьми, які належать до групи ризику
  • оперування знаннями та обмін досвідом
Етапи впровадження:

Проведення дослідження ринку праці та відповідності програм ПТО до існуючого попиту на ринку праці;

Розробка тренінгового посібника для навчання фахівців, залучених до безпосередньої роботи з цільовою групою дітей;

Відбір 25 фахівців: психологів з реабілітаційних центрів, шкільних психологів, фахівців з центрів зайнятості для роботи з дітьми;

Ідентифікація цільової групи дітей та забезпечення їх послугами навчання, професійно-технічної орієнтації, і працевлаштування;

Допомога дітям ( в т.ч. матеріальна);

Проведення курсів професійно-технічної освіти для цільової групи та одержання дітьми сертифікату відповідного зразка;

Сприяння інтеграції цільвої групи дітей на ринок праці за допомогою фахівців місцевих центрів зайнятості;

Обмін досвідом та знаннями, набутими під час імплементації Проекту

Партнери Проекту:

  • Державна служба зайнятості України
  • Центр соціальних служб для молоді
  • Служба у справах неповнолітніх
  • Управління освіти та науки
  • Кримінальної міліції у справах неповнолітніх
  • Управління у справах сім'ї та молоді

Досягнення:

На даному етапі в рамках Проекту були реалізовані наступні заходи:

  1. Сформовано Локальний комітет . В Локальний комітет дій увійшли: Обласний центр зайнятості, Державний департамент з нагляду за додержанням законодавства про працю, Служба у справах неповнолітніх ХОДА, обласний центр соціальних служб для молоді, обласне управління освіти, обласний центр практичної психології та соціальної роботи, обласне управління у справах молоді та спорту, обласна профспілка робітників малого та середнього бізнесу «Консолідація». Перша зустріч Локального комітету дій відбулася 19 жовтня 2005 року. На ній були ідентифіковані пілотні райони Херсонської області (м. Херсон, Голопристанський, Скадовський, Чаплинський, Каховський, Ново каховський райони)
  2. Підписано договори про співпрацю з ключовими учасниками Локального комітету: з обласним центром зайнятості, обласним центром соціальних служб для молоді, обласним центром практичної психології та соціальної роботи, обласним управлінням у справах молоді та спорту, профспілкою роботодавців.
  3. Проведено фокус-групове дослідження «Відповідність програм ПТО існуючому попиту на ринку праці» ( 10 листопада 2005 року). Учасниками фокус групи стали учні інтернатних закладів м. Херсона, включаючи спеціалізовані інтернатні заклади для дітей з вадами слуху, віком від 14 до 17 років. За результатами фокус-групової дискусії виявилося, що більшість учасників (86%) не мають навичок ПТО, так як досі навчаються в середніх загальноосвітніх закладах. Маже 100% респондентів планують продовжувати навчання у вищих навчальних закладів, в той же час не відкидаючи можливостей навчання в проф..-технічних навчальних закладах з метою отримання певних проф.-технічних навичок. 21% респондентів мали досвід праці тимчасового характеру. Всі вони вважають, що працювали легально. Досвіду або інформації стосовно участі близьких/ друзів/знайомих у торгівлі людьми не мають. 35% учасників хотіли б працювати за кордоном, у країнах Західної Європи й Азії. Основними чинниками успішного працевлаштування як на Батьківщині, так і за кордоном вважають (в порядку пріоритетності): 1. вищу освіту; 2. фінансова підтримка 3. досвід роботи; 4. впевненість у власних силах.
  4. Проект МОП-ІПЕК «Сприяння працевлаштуванню молоді», його мета, основні завдання, було презентовано на семінарі-навчанні спеціалістів райміськуправлінь юстиції за запрошенням Херсонського обласного управління юстиції.
Координатор Проекту Микитась Олена Миколаївна вул. Чекістів, 2 оф. 17-19 Тел/факс 423-485