ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Громадська думка

Думка громадян щодо суспільних процесів на Херсонщині 2011

Думка громадян

Обласною державною адміністрацією в грудні 2011 року в межах компетенції забезпечено проведення соціологічного дослідження із вивчення громадської думки населення Херсонщини.

Зазначене дослідження здійснювалось методом безпосереднього інтерв’ювання із залученням спеціалістів з питань внутрішньої політики районних державних адміністрацій.

З цією метою було опитано 850 респондентів в усіх районах області.

59,1% учасників дослідження складають жінки та 40,9% - чоловіки. До складу опитаних увійшли представники всіх вікових категорій у такому співвідношенні: 35,5% - громадяни віком 30 – 45 років, 30,7% - 46 – 59 років, 21,5% - 18 – 29 років, 12,3% - від 60 років і старше. Рівень освіти учасників опитування характеризується наступним чином: 49,7% опитаних мають вищу освіту, 15% - середню, 26,4% - середню спеціальну, 8,9% – незакінчену вищу освіту. Також найбільший відсоток респондентів (36,9) – це працівники бюджетної сфери, 12,6% - пенсіонери, 9,5% - підприємці, 8,9% - робітники, 8,3% працюють у сфері обслуговування, 8,2% - працівники сільського господарства, 4,8% - тимчасово безробітні, 3,1% - студенти, 2,8% - військові, правоохоронці, 2,1% - непрацюючі, 2,8% - інші.

Одним із запитань до учасників дослідження було: «З яких ЗМІ Ви дізнаєтеся про суспільне й соціально-економічне життя Херсонської області?». 41,4% респондентів назвали телебачення основним джерелом отримання інформації такого змісту, 32,2% дізнаються про суспільне та соціально-економічне життя Херсонщини з друкованих ЗМІ. Інтернет посів третє місце (20,2%), радіо з метою отримання зазначеної інформації використовують 6,2% респондентів.

Інше питання мало на меті з’ясувати рівень підтримки громадянами реформ, що впроваджуються за ініціативою Президента України Віктора Януковича. Таким чином, 40% опитаних висловили впевненість, що зазначені реформи змінять життя країни на краще, протилежну думку висловили 30% респондентів, 30% громадян було важко відповісти.

Місце для фото

Також під час дослідження було з’ясовано рівень підтримки громадянами діяльності керівництва області. Майже половина опитаних (44,5%) задоволені діяльністю керівництва обласної державної адміністрації, протилежну думку мають 14,4% респондентів, важко відповісти було 24,9% опитаним, останні 16,2% вважають себе не достатньо проінформованими з цього питання.

Для визначення рівня протестних настроїв серед населення Херсонської області опитуваним було поставлено ряд питань, згідно з відповідями на які з’ясовано, що більшість опитаних (40,2%) не вважають акції протесту дієвим засобом захисту своїх прав, трохи менше опитаних громадян (36,9%) висловили протилежну думку з цього приводу, 22,9% опитаних було важко відповісти. Разом з тим, з’ясовано, що може змусити громадян вдатися до участі в акції протесту. Так, заборгованість із виплати заробітної плати (пенсії) визначили ймовірним чинником їх участі в акціях протесту 26,3% опитаних громадян, підвищення цін на товари та послуги – 16,7%, власні політичні переконання – 8,6%, заборгованість із виплати соціальної допомоги – 6,5%, інше – 6,7%. До того ж більшість учасників опитування (35,2%) зазначили, що не братимуть участь у протестних акціях ні за яких обставин.