ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Діалоги з представниками громадськості

Інтерв'ю голови херсонського обласного громадського центра"Чоловіки проти насильства" Дмитра Федоринова

Дмитрo Федоринов

Дмитро, організація, яку Ви очолюєте, має назву «Чоловіки проти насильства», що Ви вкладали в цю назву і які питання збиралися вирішувати?

Херсонський обласний громадський центр „Чоловіки проти насильства” об’єднує чоловіків для попередження та вирішення складних життєвих обставин через зміну стереотипів поведінки людини. Члени організації прагнуть повною мірою реалізувати роль чоловіків у сучасній сім’ї та суспільстві, привернути увагу громадськості до проблем чоловіків в Україні, сприяти встановленню гендерної рівності, зробити власний внесок у вирішенні нагальних соціальних проблем.

Які проекти реалізував ваш громадський центр та які з них Ви вважаєте найуспішнішими?

Члени громадського центру реалізували ряд успішних проектів. Зокрема, в рамках проекту „Інформаційна компанія з питань запобігання торгівлі людьми серед молоді Херсонської області” за підтримки Міжнародної організації з міграції та Агенції США з міжнародного розвитку було проведено ряд тренінгів та навчальних семінарів для педагогічних працівників, бесід та дискусій для учнів та „круглих столів” для держслужбовців з метою подолання проблеми торгівлі людьми через активації зусиль громадських та державних організацій.

Проект „Реабілітацій та реінтеграцій дітей, які стали жертвами торгівлі людьми і розвиток спроможності надання допомоги” спрямовувався на професійне зростання та підвищення обізнаності спеціалістів, які працюють з дітьми, зокрема в дитячих будинках та інтернатах, з метою надання цільової допомоги дітям – жертвам.

ХОГЦ „Чоловіки проти насильства” бере участь у проведенні благодійних акцій. У вересні 2006 року Центр організував і провів Всеукраїнську соціально - мистецьку акцію „Не продавайте”, а у грудні 2006 року виступив координатором проведення Всеукраїнської благодійної акції „Допоможемо дітям разом” у м. Херсоні. Зараз ми координує акцію „Друзі дітей”, спрямовану на залучення коштів громади з метою створення образотворчої майстерні для дітей – сиріт, які навчаються у школі – інтернаті ім.. Т. Г. Шевченка.

На Ваш погляд, чому зарубіжні фонди фінансують проекти українських громадських організацій?

Іноземні фонди фінансують проекти українських НГО, оскільки є зацікавленими у вибудовуванні та розвитку демократії на українських теренах, бо саме за допомогою демократії та свободи дій громадян України можна розбудувати впливове громадянське суспільство, яке буде спроможне збудувати цивілізовану країну. В нашому локальному випадку це дає змогу створити мобільний та впливовий громадський центр, який би займався вирішенням нагальних соціальних питань. І ще хочу відзначити, що попередити та запобігти проблемам набагато легше, ніж їх позбавитися, тому іноземні фонди роблять акцент на фінансуванні проектів попереджувальної допомоги цільовим вразливим групам.

Чи знаходять підтримку Ваші проекти у місцевих філантропів?

Проект Всеукраїнської соціально-мистецької акції „Не продавайся!” знайшов неабияку підтримку у місцевих філантропів. Ідея акції, яка полягала у формуванні соціальної думки щодо запобігання торгівлі людьми та залученні широкої громадськості до активних дій у боротьбі з цим явищем, виявилася цікавою для Херсонських філантропів і вони вирішили підтримати її, надавши спонсорську допомогу для організації акцій. Зокрема, головним фінансовим партнером акції стала Херсонська філія „Західінкомбанку”, а також приватна фірма „Гувернер” та готель „Версаль”.

Ви помічаєте, як впливає на молодь участь в соціальних проектах?

Вплив на молодь, які беруть участь у соціальних проектах сьогодні не можна не помітити. Зокрема, проведення ХОГЦ „Чоловіки проти насильства” циклу тренінгів для молодіжних лідерів „Школа рівні права – рівні можливості” дало змогу молоді одержати певний соціальний досвід, разом з тим підвищити рівень обізнаності щодо значущих соціальних проблем, а також дало змогу бажаючим вступити до волонтерського центру для проведення просвітницької роботи серед однолітків за методикою „рівний – рівному”.

Чим є для Вас поняття Громада ?

Громада – це мешканці міста, які мають як безпосередній, так і опосередкований вплив на те, що відбувається в мегаполісі, на ті заходи, які проводяться чи то державними, чи то громадськими осередками.

Що, на Ваш погляд, потрібно нашому місту для успішного розвитку?

Для успішного розвитку міста необхідна дієва підтримка молодіжних ініціатив. Наприклад, у 2006 році волонтерами ХОГЦ „Чоловіки проти насильства” був створений гендерний інтерактивний театр, у якому беруть участь учні професійно-технічних навчальних закладів м. Херсона. Засновники театру керувалися ідеєю висвітлення засобами мистецтва гострих соціальних явищ з метою створення культурно-просвітницької кампанії для однолітків з питань запобігання гендерному насильству. На наш погляд, підтримка органами влади, бізнесом подібних акцій та інших молодіжних ініціатив буде сприяти розвитку молоді і, відповідно, розвитку міста.

Бесіду вела Стратенко О.

Березень 2007 року.