ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Проекти громадських організацій

Діяльність Херсонського жіночого інформаційного центру

Головною стратегією діяльності Херсонського жіночого інформаційного центру є те, що Херсонський обласний центр «Успішна жінка» у партнерстві з Українським жіночим фондом, спираючись на свій статус та партнерські стосунки, виступає як структура, що сприяє активізації діяльності громадських та ініціативних груп, які працюють з жінками та для жінок.

Напрямки діяльності Інформаційного Центру:

- Розповсюдження інформації (проведення інформаційних кампаній, розповсюдження інформації серед жіночих організацій тощо)

- Збір інформації (поповнення бази даних організацій регіону, інформування УЖФ про події в регіоні тощо)

- Консультативно-довідкова робота (надання консультацій жіночим НУО, ініціативним групам, волонтерам з приводу організаційного розвитку, діяльності організації, написання проектів, співпраці на різних рівнях тощо)

- Підтримка жіночих НУО регіону через надання можливості користування бібліотекою

- Налагодження співпраці між організаціями в регіоні та країні, заснування мереж.

- Залучення громадськості та органів державної влади до співпраці.

- Інше.

Виховання гендерної культури та подолання гендерних стереотипів

Тренінги:

- тренінг (13.05.2009р.) «Гендерні аспекти працевлаштування населення» за участю 14 начальників кадрів ПОУ м. Херсона з метою формування цілісного уявлення роботодавців щодо гендерних особливостей прийому на роботу;

Зустрічі:

- перегляд та обговорення фільму «Поділ домашньої праці» (04.03.2009р.) за участю 23 студентів МАУП з метою обміну думками стосовно взаємовідносин у партнерській сім’ї;

- обговорення тем: «Сім’я, її функції та планування», «Сім’я і працевлаштування» (23.06.2009р.) за участю 22 безробітних з метою визначення ролей жінок та чоловіків у сімейних відносинах та впливу цих ролей у можливостях працевлаштування;

- дискусія «Стереотипні образи чоловіків та жінок у рекламі» (17.09.2009р.) з переглядом відео-слайдів та фотографій «Гендерні стереотипи в рекламному просторі» за участю 25 студентів Херсонського державного аграрного університету з метою усвідомлення впливу стереотипних образів чоловіків та жінок у рекламі.

В результаті у проведених заходах прийняли участь 84 особи, які :

- змінили або можуть змінити ставлення до гендерних стереотипів: при прийомі на роботу, у сімейних відношеннях;

- усвідомили стереотипні образи чоловіків та жінок у рекламному просторі.

Фокус-групи:

- 22.04.2009р. за темою: «Гендерні стереотипи в працевлаштуванні» з 15 особами (12жінок та 3 чоловіка) безробітними з метою виявлення стереотипів під час працевлаштування: вимог до претендентів жінок та чоловіків; врахування потреб жінок та чоловіків у працевлаштуванню за статтю;

- 14.05.2009р. за темою: «Гендерні стереотипи в працевлаштуванні» з 12 роботодавцями з метою метою виявлення стереотипів під час працевлаштування: вимог до претендентів жінок та чоловіків; врахування потреб жінок та чоловіків у працевлаштуванню за статтю;

В результаті опитування:

Безробітні визначили пріоритетними вимогами до претендентів: вік; професійна кваліфікація, здоров’я та стать.

Роботодавці визначили пріоритетними вимогами до претендентів: професійна кваліфікація; професійна освіта, здоров’я, професійний досвід та бажання працювати.

Безробітні та роботодавці вважають: що існує непрямі відмови при прийомі на роботу за віком, статтю, наявності маленьких дітей.

Попередження насильства над жінками та дітьми  

 Круглий стіл (10.12.2008р.) «Стоп насильству!» з метою обміну інформацією про наявність проблеми домашнього насильства на Херсонщині та установлення дієвих шляхів взаємодії представників: правоохоронних органів, органів самоорганізації населення та органів самоврядування у протидії домашньому насильству. Прийняли участь 22 особи, представники УМВС України в Херсонській області, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління у справах сім’ї, молоді та спорту, управління охорони здоров’я, управління освіти та науки та представники громадських організацій «Спілка жінок України», «Нова генерація», «Безпосереднє народовладдя», «Центр Соціального Партнерства».

В результаті було прийнято рішення :

- Щодо насильства над дітьми. Необхідність створення кімнат школярів, збільшення гуртків позашкільного виховання. Робота з батьками дітей, які чинять насильницькі дії до своїх однолітків. Для дітей проводити уроки, табори, тренінги толерантності.

- Щодо насильства над жінками. Створення кризових центрів з вирішенням питання фінансування. Відпрацювати механізм «захисного припису». Забезпечення кадрами та достатнім фінансуванням соціальні служби та УМВС, які вирішують питання допомоги постраждалим від насильства. Розвивати громадський сектор та співпрацю з громадськими організаціями всіх служб та управлінь.

Робота Центру психологічної підтримки для жінок, які потерпіли від насильства  

З 1 січня по листопада 2009 года в Центрі надана психологічна підтримка для жінок, потерпілих від насильства, які скоювались, як у соціальній так і сімейній сфері За підтримкою звернулись жінки у віці від 22 до 35 років,  всього 204 жінок. З ними були проведені групові заняття з особистісного росту за  темами:

- вигода у відносинах між партнерами у подружньому житті;

- манипулятивные способы обращения друг с другом в семье;

- агресія та способи відпрацювання навиків роботи з нею;

- відношення між батьками та дітьми;

- відношення між чоловіком та жінкою.

В результаті консультацій 204 жінки отримали впевненість у власні сили, можливість вирішити свої проблеми для подальшої активної громадянської позиції.

Створення об’єднань жінок та коаліцій організацій, які працюють з жінками  

Підписані Меморандуми про співпрацю з метою зміцнення жіночого громадського руху на Херсонщині з 16 організаціями, в 2009 році ще з 2 громадськими організаціями: «Херсонська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення», ХООГ««Безпосереднє народовладдя».

Тренінги:

- тренінг (05.03.2009р.) «Об’єднання жінок – шлях до зайнятості» для 23 безробітних жінок з метою сприяння активній позиції жінок у вирішенні зайнятості та захисту своїх прав шляхом об’єднання у громадські організації;

- тренінг (19.03.2009 р.) «Відпрацювання навиків створення коаліції з метою об’єднання громадських організацій задля просування жінок у владу» за участю 21 особи, представників 12 громадських організацій та 4 державних установ;

В результаті тренінгів:

2 безробітні жінки виявили бажання працювати у громадських організаціях, а в подальшому створити свою організацію, яка б відповідала їх інтересам;

21 учасник/ць тренінгу «Відпрацювання навиків створення коаліції з метою об’єднання громадських організацій задля просування жінок у владу» усвідомили необхідність та можливость для об'єднання зусиль щодо питань жіноцтва

12 представниць/ків громадських організацій та об'єднань отримали навички створення коаліцій та прийшли до висновку, що для просування інтересів жіноцтва можна використовувати ті формальні (підкомітети, громадські ради) та неформальні коаліції, які існують вже не один рік або створювати їх на певний період.

Покращення професійних навиків громадських організацій або ініціативних груп по написанню проектів  

Тренінг (12.09.2009р.) «Написання проекту» за участю 11 представників органів самоорганізації населення з метою відпрацювання навичок написання проектів.

Мета тренінгу: ознайомити учасниць з основною стратегією написання проектів; ознайомити учасниць з умовами конкурсу УЖФ; відпрацювати навики написання проектів на конкретних прикладах обраних під час тренінгу тем проектів.

 В результаті тренінгу:

11 учасницями проекту було обговорено 5 запропонованих тем та ідей для проектів;

11 учасниць ознайомлені з основними принципами написання проектів;

2 проекти були подані в УЖФ.

Додаткові заходи:  

Акції, присвячені Міжнародному дню прав жінок

Херсонський обласний центр «Успішна жінка» та Херсонський Жіночий інформаційний центр вперше у Херсоні провів акцію « ЧИЄСВЯТО», яка присвячена Міжнародному дню прав жінок.  До проведення акції приєднались Народно - демократична ліга молоді, Міжрегіональна Академія Управління Персоналом, ПП рекламне агентство «Еволюція», Асоціація підтримки молодіжних ініціатив «Тотем», Херсонський міський центр зайнятості.

В рамках акції було проведено:

- 4 – 5 березня 2009 р. – дискусійний перегляд фільмів з залученням студентів МАУП: «Поділ домашньої праці»; «Стереотипні образи чоловіків та жінок в рекламі» (із серії фільмів «Незручна тема», Жіночий Консорціум України, за фінансовою підтримкою ОБСЕ);

- 4 березня 2009 р. – тренінг для безробітних жінок «Об»єднання жінок – шлях до зайнятості» у Херсонському міському центрі зайнятості;

- З 6 березня 2009 року на центральних зупинках та вул. Суворова можна було побачити рекламу акції «ЧИЄСВЯТО» (автор ідеї Борис Пасечний, фото Максима Афанасьєва, підтримка ПП рекламне агенство «Еволюція»).

Виступи у ЗМІ:

Координатор та асистентка ЖІЦ приймали участь на радіо «Європа Плюс» у радіопрограмі «Рабство як воно є» (6 виступів, травень - червень 2009р.) з метою інформуванню жінок про способи та можливі наслідки торгівлі людьми;

Всі анонси та прес - релізи заходів розміщувались на сайтах: «Громадський простір»; «Гурт»; «Вільний вибір» «Соціопростір Херсонщини»

Всього було проведено 10 заходів за участю 188 осіб.