ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Громадська думка

Опитування. Соціологічні дослідження 2007 - 2010 р.р.

Рік Дослідження Виконавці
2010 рік (травень) Соціологічні дослідження

Які проблеми турбують жителів області?

У квітні – травні 2010 року за ініціативи управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю обласної державної адміністрації відповідно до розробленої ним соціологічної анкети проведено опитування жителів районів області.

У цілому співробітниками відповідних структурних підрозділів районних державних адміністрацій із залученням інтерв'юерів на громадських засадах проанкетовано 1800 респондентів (по 100 чоловік у кожному районі), з них 43% - чоловіки, 57% - жінки віком 18-29 років (21,7%), 30-45 років (31,6%), 46-59 років (29,7%), від 60 років і старше (17%).

докладніше >>

Управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Херсонської обласної державної адміністрації
2010 рік (березень) Соціологічні дослідження

«Новообраний Президенте, почуйте кожного!»

2 березня о 12:00 громадські організації влаштували першу публічну перевірку роботи Адміністрації нового Президента Віктора Януковича.

Мета акції – спроба громадськості «достукатися» до Президента України із закликом прийти на Громадський Форум в Український Дім і особисто сказати українцям, як саме він керуватиме державою наступні 5 років, Що, Як і Коли робитиме для подолання політичної та економічної кризи.

Громадськість підтримує ініціативу безпосередньої розмови з Главою держави, а тому українці особисто надсилатимуть листи, телеграми та мейли із закликом до Віктора Януковича особисто прийти на Громадський Форум.

Громадський Форум – це незалежний майданчик безпосереднього спілкування суспільства із Президентом, який має на меті перетворити владний монолог у діалог Глави держави з народом.

докладніше >>

Херсонська обласна мережа Громадянської Асамблеї України
2010 рік (березень) Соціологічні дослідження

ВЛИЯНИЕ ТЕЛЕВИДЕНИЯ НА ФОРМИРОВАНИЕ ДУХОВНО-НРАВСТВЕННЫХ ЦЕННОСТЕЙ

На сегодняшний день многие представили науки и общественности обеспокоены негативным влиянием сцен экранного насилия на детскую и молодежную аудиторию.

Прежде всего, речь идёт о том, что демонстрация на экране ТВ (как средства массовой информации) сцен насилия, равно как и постельных сцен, практически нарушает права ребенка, которые определены документами ООН (15 91).

Возросшее внимание к данной проблеме обусловлено достаточно высоким уровнем подростковой преступности в Украине, которая составляет 10% от общего уровня (при этом, некоторые авторы утверждают, что детская преступность приобретает масштабы национального бедствия)

докладніше >>

Кафедра практичної психології та студенти Інституту психології, історії і соціології Херсонського державного університету при підтримці «Фонду Андрія Апостола»
2010 рік (лютий) Соціологічні дослідження

Студентська молодь у громадсько-політичному житті регіону

Протягом лютого 2010 року за розробленою управлінням з питань внутрішньої політики. Протягом лютого 2010 року за розробленою управлінням з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю обласної державної адміністрації анкетою було проведено опитування 763 студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах м. Херсона.

82,8% опитаних вважають участь виборців у голосуванні проявом їх активної громадянської позиції. При цьому у голосуванні на президентських виборах 17 січня 2010 року взяли участь

докладніше >> 32,6%.

Управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Херсонської обласної державної адміністрації
2009 рік Соціологічні дослідження

Чи бажає студентська молодь брати участь у громадському житті та співпрацювати з владою?

Управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю обласної державної адміністрації провело опитування студентів вищих навчальних закладів м. Херсона на тему: "Чи бажає студентська молодь брати участь у громадському житті та співпрацювати з владою?" Розроблена управлінням анкета включала 5 запитань, спрямованих на те, щоб виявити рівень громадської активності студентів і перешкоди, які, на думку молоді, заважають їй долучатися до вирішення суспільних проблем.

В опитуванні взяли участь 393 особи, із них 47,5% представники чоловічої статі, 52,5% - жіночої

докладніше >>

Управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Херсонської обласної державної адміністрації
2009 рік (серпень - вересень) Соціологічні дослідження

Громадська думка мешканців с. Чорнобаївка стосовно адміністративного устрою та статусу села Соціологічне дослідження проводилось в рамках програми «Участь громадян та незалежних експертів у плануванні та реалізації адміністративно-територіальної реформи».

Чорнобаївка вибрана об’єктом дослідження через те, що її адміністративно-територіальний устрій є одним з найпроблемніших у Білозерському районі.

Проаналізувавши дані, отримані під час дослідження, можно бути впевненим, що мешканці Чорнобаївки бажають бачити рідне село у складі м. Херсона та відповідно вважати Херсон своїм адміністративним центром замість Білозерки.

докладніше >>

Херсонське міське громадське об’єднання «Ліга професійних тренерів»
2008 рік (грудень) Соціологічні дослідження

Сто вопросов о тебе и мире

Современная молодежь – будущее нашей страны. Именно этим людям завтра предстоит строить наше общество, решать насущные проблемы и определять, как будет развиваться наше государство и каким будет мир.

Целью данного проекта является исследование современной молодежи. Мы выяснили, что представляют собой сегодняшние старшеклассники, чем они интересуются, какие у них увлечения и ценности, какими способностями они обладают, как себе представляют окружающий мир и свою роль в нём, как планируют свою будущую жизнь. Также нас интересовали проблемы, с которыми они сталкиваются в своей жизни и те способы, которыми они решают возникающие трудности. Мы спрашивали мнение старшеклассников о разных вещах, людях и событиях, которые сопровождают их жизнь.

докладніше >>

Громадська організація "Спільна справа"
2007 рік
(жовтень)
АНАЛІТИКА ВІД ГРОМАДИ

Опитування "Культура херсонців в оцінці херсонської молоді"

У межах проекту «Покращення соціального діалогу в громаді міста Херсона через посилення демократичного голосу молоді», що впроваджується в партнерстві молодіжною організацією «Нова генерація» та Центром молодіжних ініціатив «ТОТЕМ» за фінансової підтримки Європейського Союзу, проведено дослідження громадської думки молоді міста Херсона на тему «Культура херсонців в оцінці молоді».

Мета дослідження: Визначити думку херсонської молоді щодо культури городян та чистоти в місті.

У жовтні 2007 року 15 інтерв’юерами було опитано 400 респондентів віком від 16 до 35 років. Похибка вибірки становить 2%.

Застосовувався метод випадкової вибірки.

докладніше >>

Молодіжна організація «Нова генерація»

Центр молодіжних ініціатив «ТОТЕМ»

Таврійський центр соціальних досліджень

2007 рік
(лютий - березень)
АНАЛІТИКА ВІД ГРОМАДИ

Місцевий розвиток – як його оцінює громада міста

Чи може бути успішною громада, а, відповідно і місто, в якому майже 43% жителів відчувають себе просто мешканцем, а 34% взагалі вважають себе мешканцем, від якого нічого не залежить?

Відповідь мабуть не зовсім однозначна, але  те, що загалом  79% жителів міста ніяк не ідентифікують себе з громадою,  наводить на роздуми про  слабку згуртованість громади міста, про відсутність яскравих об’єднуючих ідей та переконливих і результативних дій, як влади так і громадського сектору міста.   

Підтвердженням цього э різко негативна оцінка громадою ефективності діяльності  депутатського корпусу - адже 42% городян вважають роботу депутатів недостатньо ефективною, а 40%-  зовсім неефективною і тільки 1,75% мешканців міста оцінює роботу депутатів позитивно. Така ж негативна оцінка переважає в оцінці окремих складових розвитку нашого міста.

докладніше >>

ХМГО "Розвиток"