ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Херсонські проблеми

Мешканці, підприємці та соціальні заклади Північного мікрорайону м. Херсона можуть залишитися без води на невизначений час. Потрібні кошти для ремонту каналізаційного колектору.

2020-05-27

15000 мешканців будинків Північного мікрорайону (23 багатоповерхівки, 7 вулиць приватного сектору), а також два дитячих садки та ряд організацій малого та середнього бізнесу, знаходяться під загрозою лишитися без води у зв’язку із аварією на самопливному каналізаційному колекторі № 24, яка сталася 19 квітня.

 Для того, щоб розпочати усі необхідні процедури для проведення санації колектора, необхідно рішення сесії міської ради щодо виділення коштів.

Аварійна ситуація виникла 19 травня – внаслідок руйнування склепіння залізобетонних труб стався провал та замулення колектора ґрунтом, що призвело до припинення руху стоків, гідравлічного підпору та часткового виливу стоків на поверхню. З моменту аварії працівники Херсонського водоканалу цілодобово чергують на місці. На сьогодні облаштована система для тимчасового перекачування стоків в обхід місця провалу.

Каналізаційний колектор довжиною 607 м діаметром 600 мм, що проходить на глибині 4 – 6 метрів, був збудований у 1980 році. В результаті обстеження його технічного стану було встановлено пошкодження склепіння бетонних труб, що загрожує повною руйнацією колектора по всій довжині.

Для ліквідації аварії необхідно виконати санацію колектора (протягування всередині зруйнованої бетонної труби нової труби) з дотриманням діючих вимог у сфері будівництва, а саме: геодезичні вишукування, розробка проєктно-кошторисної документації, експертиза проєкту, будівельно-монтажні роботи, технічний та авторський нагляд, сплата ПДВ та ін. податків.

Для довідки.

Хто буде проводити роботи

Для відновлення роботи колектора необхідно залучення спеціалізованої організації, яка має досвід та відповідне технічне обладнання, адже Херсонський Водоканал не має спеціалізованої техніки для виконання робіт на колекторах великого діаметру зі значними глибинами залягання.

Попередній розрахунок комплексу робіт для санації колектора

Для визначення вартості робіт було виконано попередній розрахунок усього комплексу робіт для санації колектора з використанням труби типу «Спірокор» SN 8 діаметром 500 мм вартістю 2597 грн. за 1 п.м. Загальна вартість робіт склала 6,5 млн. грн.

Після виконання земельних робіт, обстеження видимих ділянок колектора та умов виконання робіт, було прийнято рішення щодо можливості застосування труби типу «Спірокор» SN 4 діаметром 400 мм вартістю 1529 грн. за 1 п.м.

Відкоригований кошторис на суму 5,62 млн.грн. буде направлений на державну експертизу для отримання кваліфікованого експертного звіту.

Чому рекомендований тип труби «Спірокор»?

При підборі труби основне завдання не допустити зменшення пропускної здатності колектора. Труби для самопливної каналізації монтуються або на розтрубах, або за допомогою зовнішніх муфт та ущільнюючих кілець, що збільшує їх зовнішній діаметр і зменшує внутрішній.

Труби «Спірокор», які в порівнянні з трубами «Корсіс», мають більший внутрішній діаметр і монтуються за допомогою різьбових з’єднань, за рахунок чого зовнішній та внутрішній діаметр труб по всій довжині залишається без змін.

Звертаємо увагу, що труби одного діаметру та типу мають різну ціну в залежності від класу кільцевої жорсткості, який вказує на здатність труби витримувати статичний та динамічний вплив грунту, транспорту. Клас кільцевої жорсткості приймається на підставі розрахунку з врахуванням умов експлуатації трубопроводу: глибини залягання, рівня грунтових вод, навантаження від транспорту тощо.

Що входить до переліку робіт із санації колектора?

Будівельно-монтажні роботи включають: земляні роботи з вивезенням ґрунту для влаштування стартових та фінішних котлованів на ділянках протяжки труб, встановлення в котловані кесонів на глибині 6 м для недопущення обвалу ґрунту та загибелі працівників, прочищення колектора гідравлічним способом та шляхом протягування труб різного діаметру (поступово збільшуючи його до діаметру необхідного для протягування нової труби), монтування нової труби, тампонування міжтрубного простору та герметизація труб в стінках колодязя.

Джерело: Херсонсбкий Водоканал

Читати