ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Конкурс «Наша громада» розпочинає пошук проектів розвитку територіальних громад

2021-03-31

Телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запускають конкурс місцевих проєктів «Наша громада».

Головна його мета − підтримати активні та дієві громади, розповісти на національному рівні про місцеві досягнення і зміни у селах та малих містах, показати успішні ініціативи та фінансово підтримати обрану громаду у реалізації проєкту.

Учасниками конкурсу стануть дієві громади, які прагнуть розвивати на місцях освіту, медицину, комунальну сферу, підприємництво, культуру, туризм. До участі запрошуються активні громади України з населенням  до 70 тис.

На початковому етапі учасники повинні представити свої ідеї експертному журі та інтернет-аудиторії. Громади, які отримають найбільшу підтримку за результатами голосувань, увійдуть у фінал, де матимуть змогу детальніше пропрацювати та захистити свою ідею.

− Програма USAID DOBRE спрямована допомогти територіальним громадам відповідати на виклики та користуватися можливостями децентралізації. DOBRE працює з фіксованою кількістю громад, але ми сподіваємось, що найкращі практики та ініціативи наших громад-партнерів надихатимуть інших.

"Громади, які візьмуть участь у конкурсі, не лише матимуть шанс виграти грошовий приз - а й продемонструють свої ідеї та ініціативи для всієї України, які інші громади можуть застосувати на користь своїх мешканців" − наголосив Браян Кемпл, керівник програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Громада-переможниця отримає не лише соціальний капітал та медійність, але і грошовий приз у розмірі 500 тис. грн на реалізацію проєкту.

−  Із 1 січня було створено однакові умови для покращення послуг для громадян у всіх громадах. Зараз багато громад виходять зі стану реанімації і починають потроху рухатися самостійно, тож треба дати їм цю можливість, − зазначив В’ячеслав Негода, заступник міністра розвитку громад і територій України. − Думаю, що конкурс «Наша громада» зможе показати конкретні діючі проєкти та програми, розказати про позитивний досвід, мотивувати новостворені громади. Сподіваюся, «Наша громада» дасть поштовх для розвитку місцевого самоврядування, щоб у нього повірило ще більше людей.

Перед фінальним голосуванням експертного журі, яке пройде у вересні, телеканали ICTV та СТБ в ефірі «Фактів» та «Вікон» покажуть своїм глядачам проєкти 26 фіналістів. У сюжетах учасники зможуть більш наочно розказати про свою громаду та проект, а також чому саме їх ідея має перемогти та отримати кошти.
 
Окрім підтримки успішних громад та їх ефективності, для мене цінність цього проєкту ще і в можливості розбудити активних, дієвих, небайдужих та свідомих українців. Хочеться, щоб наші люди нарешті зрозуміли − все в наших руках, якщо побороти  інертність, пасивність і  сподівання на когось, − прокоментувала  головна редакторка інформаційної служби телеканалу ICTV Олена Фроляк. −  Нам треба навчитись домовлятись, прислухатись і слухати, навіть маючи розбіжності, нам треба заради чогось важливого та ціннісного нарешті об'єднуватись. Саме це можуть і повинні демонструвати просунуті громади і показувати приклад усій країні. Заради цього ми затіваємо такий проєкт.

30 вересня під час онлайн-трансляції церемонії нагородження члени журі оголосять переможця конкурсу.

Детальні умови участі у конкурсі можна дізнатись на сайті otg.fakty.com.ua

Реєстрація учасників розпочинається 29 березня і триватиме до 30 квітня 2021 року.

***

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку територіальних громад, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців Програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI).
 
Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Із червня 2020, Програма розпочала свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській

Джерело: Український кризовий медіа-центр

Читати