ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

В Україні з'явилася національна мапа пунктів прийому вторинної сировини. Мешканців Херсонщини запрошують долучатися.

2021-04-29

Національна мапа пунктів приймання вторинної сировини дозволяє швидко  знайти, додати або прибрати точки збору в будь-якому місці. Проєкт розроблено з метою допомоги кожному під час сортування: від вибору пункту та роздільного збору до здачі сировини.

Особливістю мапи є широка мережа відміток: спеціалізовані пункти, баки для сортування, станції. Кожна точка на карті містить актуальні дані про години роботи, адресу та контакти.

Також на платформі наявні рекомендації: основні правила поділу сировини на фракції, деталі маркування та розвінчування міфів, що дозволяє уникати типових помилок, економити час та підвищувати ефективність екожиття громадян.

«Закликаємо активних громадян вносити зміни: додавати пункт, якщо його немає на мапі, видалити, якщо з певних причин він більше не працює. Для редагування необхідно надати контакти, вказати адресу, фракції та, за можливості, прикріпити фото. Дані перед оновленням проходять перевірку групою модераторів-волонтерів. Це дозволяє попередити появу недостовірної інформації. Тільки завдяки спільній роботі ми маємо змогу створити мапу, яка буде корисною в усіх куточках України: від великих міст до маленьких селищ», – коментує Президент Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» Юлія Мархель.

Проєкт розроблений командою Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» за підтримки Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру. Генеральний партнер – компанія PepsiСo Україна за підтримки фонду PepsiCo Foundation спільно з Міжнародним молодіжним рухом «School Recycling World».

В Україні ще дуже мало пунктів прийому відсортованого сміття або люди про них не знають, і проєкт допоможе як створити такі нові пункти, так і швидко знайти ті, які вже працюють, зазначила менеджерка з комунікацій з органами влади компанії PepsiCo Україна Наталія Фесюн.

«Мапа допоможе кожній відповідальній людині в Україні принести на пункт відсортовану вторинну сировину. Ми всіх запрошуємо долучатися і взяти участь у наповненні карти, щоб і на ній, і в реалії з’явилося ще більше пунктів сортування. І ці пункти означатимуть, що вторсировина потраплятиме не на полігони, а на переробку, і цим ми допоможемо зберегти планету», - закликала вона.

Влада підтримує такі ініціативи в рамках комплексної реформи з охорони довкілля, наголосила директорка Департаменту з питань поводження з відходами та екологічної безпеки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Олена Колтик.

«Такі проєкти допомагають свідомим громадянам знати, куди вже зараз можна віднести вторинну сировину, яку вони відсортували й зберегли, щоб вона не потрапила на сміттєзвалища України. Це дуже важливо, і ми як міністерство вітаємо такі ініціативи, які допомагають проведенню комплексної реформи, а українцям зменшувати кількість відходів, які потрапляють на наші сміттєзвалища», - сказала вона.

Проєкт готові підтримати на загальнодержавному і регіональному рівнях, запевнив директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН Володимир Вербицький.

«Такі ініціативи в Європі та США є вже не тільки модою, а обов’язком кожного громадянина. Наш національний еколого-натуралістичний центр, а у нього є районні, міські, обласні філії, з приємністю візьмуть участь у розробці цієї мапи. Це дуже унікальний приклад включення всієї громадськості, не тільки дорослої, а й учнівської, прекрасний проєкт зі збереження екології», - наголосив він.

Організатори закликають жителів Херсонської області бути активними та ініціативними – ділитися актуальною інформацію про сортування з іншими. Серед найактивніших учасників будуть проводитися конкурси, змагання та розігруватися цікаві призи.

До 2023 року планується максимально покрити карту України точками прийому, після якого головним завданням залишиться підтримка та оновлення наявної інформації.

Автор: Менеджер «Let’s do it Ukraine» у Херсонській області В.Колесник

Читати